kofeina

Kofeina to ja 😉

Nazywam się Marta i jestem Matką tych trzech uroczych Misiaków.

Ukończyłam szkolenie z masażu dzieci i niemowląt metoda Shantala (zaświadczenie wydano na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, nr 2014/II/103/2 )

Z powodzeniem masuje swoje kolejne dzieci i przekazuję swoją wiedzę świeżo upieczonym rodzicom.

Biorę udział w licznych szkoleniach i warsztatach dotyczących rozwoju dziecka, np :

kurs pielęgnacji neurorozwojowej i rozwoju dziecka w 1 r. życia z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego (przebieg rozwoju dziecka w zależności od wielkości i rozkładu napięcia mięśniowego : rozwój przy wzmożonym napięciu mięśniowym, rozwój przy obniżonym napięciu mięśniowym, rozwój dziecka z asymetrią, rozwój dziecka z nierównomiernym rozkładem napięcia mięśniowego, tzn. obniżonym centralnie i wzmożonym obwodowo)

warsztaty „Pozytywne Rodzicielstwo” w Fundacji Dzieci Niczyje (warsztaty z zakresu rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci, kształtowania poczucia własnej wartości u dziecka oraz stosowanie konstruktywnych metod wychowawczych i doskonalenia umiejętności komunikacyjnych z dziećmi.)

Jestem także absolwentką Akademii PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencja rządowa której zadaniem jest zarządzanie funduszami z budżetu państwa i Unii Europejskiej, przeznaczonymi na wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności oraz rozwój zasobów ludzkich.).

Szkolenia z zakresu rozwoju osobistego w których brałam udział:

– „Jak znaleźć w sobie motywację” certyfikat nr 1-00194/E/A91

– „Nawiązywanie kontaktów” certyfikat nr 1-00109/E/A9W

– „Podstawy planowania kariery zawodowej” certyfikat nr 1-00062/E/A9K

– „Coaching” numer dyplomu 022748

Aktywistka społeczna – pojawiam się tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Współtworzyłam Klub Mam w Jabłonnie oraz aktywnie uczestniczę w życiu Klubów Mam w Warszawie i Legionowie.

Jestem niepoprawną propagatorką karmienia piersią ( 11 lat praktyki własnej 😉 ) , chustonoszenia, wielopieluchowania i BLW – wszystko wypróbowane i z powodzeniem praktykowane na własnych dzieciach. Regularnie prowadzę warsztaty, na swoim koncie mam wiele zamotanych maluszków, pomagam w wielopieluchowaniu dzieciaczków a także dzielę się doświadczeniem w karmieniu piersią.

Po 30 latach mieszkania w Stolicy wraz z rodziną wyprowadziłam się na wieś pod Warszawę.

Rowerzystka miejsko – wiejska 😉

Wegetarianka od 16 lat.

Kofeina to ja

 

 

 

 

 

 

 

szantala

” Moja mama ma dyplom z masowania niemowląt i dzieci metodą Shantala.
Jak tylko wyskoczyłem z brzuszka i troszkę podrosłem mama zaczęła mnie masować :)
Taki masaż wzmocnił emocjonalną więź między nami, uspokoił mnie, wyciszył i na pewno zadziała na kolki jeśli je będę miał.
Jeżeli Wy też chcielibyście masować swoje dziecko i dowiedzieć się więcej o masażu Shantala – spytajcie moją mamę”


nasze blw

” Moja mama długo karmiła mnie piersią a kiedy przyszedł czas na rozszerzanie diety nie dawała mi papek łyżeczką tylko pozwoliła mi wybierać to co chciałam zjeść :)
Pozwoliła mi na samodzielne jedzenie już od pierwszego posiłku i wszystko mogłam sobie sama wziąć do małej rączki !
Ale było zabawy ! :)))
Dzięki baby-led weaning uczyłam się rozpoznawać kolory, smaki, zapachy i konsystencję różnych produktów dzięki czemu teraz nie jestem niejadkiem.”

chusty4

” Moja mama urodziła mnie trochę za wcześnie. Powinnam posiedzieć jeszcze chwilę w brzuszku i poprzytulać się do mamy. Na szczęście moja mama szybko nauczyła się wkładać mnie do chusty wiec mogłam być znowu blisko mamy, przytulać się do niej i słuchać bicia jej serca!
Mama nauczyła jak bezpiecznie nosić swoje dziecko w chustach i nosidłach miękkich już wielu innych rodziców „

chusty3   chusty2

wielo   wielo2

” Nasza mama stara się dbać o nasze zdrowie , nasza skórę a także o ekologię. Dlatego starała się unikać pieluszek jednorazowych. Będąc malutkie nosiłyśmy pieluchy tetrowe oraz pieluchy wielorazowe. Spokojnie! To naprawdę nie jest takie czasochłonne i trudne pieluchowanie jak się może wydawać