lego-688112_1280

Budujemy nowy dom…

Moja siostra, Mama nie z wyboru (KLIK) , która ostatnimi czasy lubuje się w bananach (sorry, musiałam :P), uwielbia ze swoimi synami zabawy klockami LEGO. Układają, budują – jakieś domki, konstrukcje jakieś. Ja natomiast przez wiele lat unikałam tego typu atrakcji jak ognia. Małe, kolorowe, plastikowe Lego? To nie dla mnie. Co innego drewniane, ekologiczne klocki.

Moja niechęć do wspomnianych wyżej klocków trwałaby zapewne jeszcze długo, gdyby nie przypadek. Otóż, któregoś dnia trafiliśmy z Misiem do szpitala. Na oddziale była całkiem nieźle zaopatrzona świetlica, na której spędzaliśmy mnóstwo czasu. Wśród książek dla dzieci, pluszowych zabawek i samochodzików znaleźliśmy całe pudło różnokolorowych klocków LEGO DUPLO. Tych w Was, którzy bawią się wspomnianymi klockami ze swoimi dziećmi, nie muszę przekonywać, jaką frajdę miał Miś, tworząc ze mną rozmaite budowle :) Dopiero wtedy odkryłam to, co już od dawna wiedzieli moi znajomi – w to naprawdę można się wkręcić! :)

LEGO DUPLO (KLIK)/(KLIK) przeznaczone jest dla dzieci w wieku 1,5 roku do ok 5 lat. Można kupić zestawy w różnych wariantach i dopasować do indywidualnych zainteresowań dziecka. Koparki, farmy, księżniczki i superbohaterowie, ludzie i zwierzęta – to wszystko znajdziemy w świecie DUPLO.

Ale zostawmy na chwilę temat samych klocków. Dla mnie to była ważna lekcja o tym, jak uważając się za osobę nie przejawiającą ortodoksyjnych poglądów w żadnej kwestii, dałam się wciągnąć w schematyczne myślenie o tym co złe a co dobre… No bo przecież prawdziwa ‚eko-sreko matka’ gardzi kolorowym, plastikowym badziewiem, hołubiąc estetyczne, drewniane klocki wykończone olejem, ewentualnie pomalowane ekologicznymi farbami w stonowanych kolorach.

Rozumiecie do czego zmierzam? Świat nie jest jednowymiarowy i czasem warto spojrzeć na swoje poglądy z dystansu i być może je zweryfikować. Spróbować czegoś innego, aby to poczuć i z pełną świadomością stwierdzić, że dana rzecz rzeczywiście nam nie odpowiada. Być może tak mocno tkwimy w swoim zacietrzewieniu, że nawet nie próbujemy dostrzec innego punktu widzenia?

Ja nadal wolę czuć w ręku przyjemną miękkość drewnianych klocków, jednak przekonałam się, że od czasu do czasu zabawa z moim synem LEGO DUPLO może sprawiać mi frajdę :) Może nawet nie budowanie z nim tych zagród dla zwierzątek ale samo patrzenie na rozpromienioną buzię Misia podczas naszej zabawy.

Nie, nie wstydzę się do tego przyznać, bo myślę, że moją wartość jako człowieka definiuje także umiejętność przyznania się do błędu. Czym jestem starsza, tym z większą swobodą podchodzę do nowości i otwieram się na świat. I to jest uważam dobra droga :)

A Wy? Zdarzyło Wam się zweryfikować swoje poglądy w kwestii jakiś zabawek czy samych zabaw? Podzielcie się koniecznie w komentarzach.

Zostaw komentarz