spotkanie dr Bachański

(…) ma zapach prażonych pestek słonecznika, nie wszystkie dzieci akceptują ten smak. To jest olej, osadza się w gardle, długo zostaje na migdałkach. Wiem, bo przecież musiałam spróbować co podaję mojemu dziecku…

Widać, że pani próbowała – przerywaj jej głos z sali.

W zamierzeniu mężczyzny, który przerwał wypowiedź matki chłopca chorego na padaczkę, ma to być żart. Jednak dla nas, rodziców chorych dzieci jest to kolejny przykład pokazujący, jak działają stereotypy. Jak niska jest w społeczeństwie świadomość nt. leczenia medyczną marihuaną.

23 kwietnia 2017, Warszawa

Spotkanie z okazji ukazania się książki Doroty Mirskiej-Królikowskiej „Marek Bachański, doktor od spraw niemożliwych. Cała prawda o leczeniu marihuaną.” było idealna okazją do rozmowy o zastosowaniu medycznej marihuany w leczeniu ciężkich przypadków padaczki. Wśród zaproszonych gości – autorka książki, doktor Bachański oraz matki dzieci leczonych  tą terapią. Te same, które stały w Sejmie z transparentami, które walczą o możliwość skutecznego leczenia dzieci, nie tylko swoich ale i innych małych pacjentów. Matki, które głośno mówią o zaletach medycznej marihuany, obalają mity dotyczące „narkotyzowania dzieci”. Teraz w tej misji mają kolejnego sprzymierzeńca – autorkę książki o doktorze Bachańskim.

Dziękuję! 

Jako matka dzieci z padaczką pragnę gorąco podziękować, że mogłam uczestniczyć w tym spotkaniu. Dziękuje Pani Dorocie, za podjęcie w książce tego kontrowersyjnego tematu i za to, że dzięki niej mamy sposobność rozmawiać i przekazywać społeczeństwu wiedzę o leczeniu medyczną marihuaną. Dziękuję rodzicom, którzy zechcieli podzielić się swoją historią i walczą o lepsze jutro dla chorych dzieciaków. I z całego serca pragnę podziękować doktorowi Bachańskiemu, który odważył się zastosować tę nowatorską metodę, który nie poddał się pomimo nieprzyjemności, jakie go za to spotkały.

Recenzja książki pojawi się na żebroblogu już niedługo :)

bachański ksiazka

Comments are closed.