okpk Bachański — kopia

Marek Bachański.

Doktor Bachański – wspominany przeze mnie bardzo często lekarz KaźMisia. Lekarz, dzięki któremu Kazik, pomimo lekoopornej padaczki, może rozwijać się tak dobrze. Lekarz, dzięki któremu Kazik ma zredukowane napady do 2-3 „zawieszek/drgań” dziennie. Lekarz, dzięki któremu Kazik z dziecka, które podobno było bardzo opóźnione umysłowo, stało się kontaktowym, prawie że w normie rozwojowej dzieckiem! Lekarz, który miał odwagę leczyć medyczną marihuaną chore dzieciaki. Mogłabym tak wymieniać jeszcze wiele pozytywów pod adresem doktora Bachańskiego ale to tylko słowa, a namacalnym dowodem na to, że jego metody leczenia działają są Ci mali pacjenci, których uratował.

Marek Bachański, doktor od spraw niemożliwych.
Cała prawda o leczeniu medyczną marihuaną.

Niedawno o tym wspaniałym człowieku i jego metodach leczenia ukazała się książka napisana przez Dorotę Mirską – Królikowską, dziennikarkę specjalizującą się w tematach medycznych. Książka, która opowiada o terapii preparatami z konopi, rozwiewa szkodliwe mity (nie, dziecko nie pali skrętów…) i przedstawia historie ciężko chorych dzieci z padaczkami opornymi na leki opowiedziane przez ich rodziców.

Proszę, jeżeli możecie poświęcić kilka chwil na przeczytanie tej książki zróbcie to – swój apel kierują zarówno do rodziców dzieciaków niechorujących na padaczkę (zrozumcie o co i dlaczego walczymy, pomóżcie nam obalać mity o „narkotyzowaniu dzieci”) jak i do rodziców chorych dzieciaków, którzy szukają pomocy (może to właśnie terapia dla Waszego dziecka?)

 

Bachański

 

Książka o doktorze Bachańskim jest lekturą fascynującą z kilku względów. Po pierwsze przedstawia ona postać człowieka, który wbrew własnej woli stał się bohaterem – bohaterem walki o prawa dziecka do leczenia, o prawa pacjentów, o prawa lekarza do wykonywania swojego zawodu zgodnie z duchem przysięgi Hipokratesa. Po drugie książka mówi o działaniu substancji znanej dotychczas przez większą część polskiego społeczeństwa jako niebezpieczny narkotyk. Reportaże i rozmowy z ludźmi prowadzone przez autorkę wskazują dowodnie, że marihuana jest nie tylko jedyną nadzieją, ale również faktycznym lekarstwem w przypadkach uznanych przez klasyczną medycynę za beznadziejne.

Prof. Jerzy Vetulani

-> zapraszam również do przeczytania wpisu o spotkaniu z autorką książki Dorotą Mirską – Królikowską oraz z doktorem Bachańskim KLIK

YT: