Witam, nazywam się Marta i jestem Matką tych trzech uroczych Misiaków :)

Ukończyłam szkolenie z masażu dzieci i niemowląt metoda Shantala ( zaświadczenie wydano na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, nr 2014/II/103/2 ) oraz kurs pielęgnacji neurorozwojowej i rozwoju dziecka w 1 r. życia z uwzglednieniem zaburzeń napięcia mięśniowego.

 

Zapraszam na warsztaty i sesje indywidualne.

Więcej informacji pod numerem telefonu 534 04 64 44 lub mailowo marta@matkakofeina.pl

 

CAŁY DOCHÓD Z WARSZTATÓW ZOSTANIE PRZEZNACZONY NA REHABILITACJĘ ORAZ LEKI DLA TRZECH MISIÓW.

 

Masaż Shantala jest starożytną techniką masażu niemowląt oraz dzieci , wprowadzoną na europejski grunt przez francuskiego położnika Frederique Leboyer. W czasie swojej podróży po Indiach w 1959 roku zaobserwował, jak niepełnosprawna kobieta o imieniu Shantala , masowała swoje przedwcześnie urodzone dziecko.

Efektem masażu metodą Shantala jest rozluźnienie mięśni dziecka. Masaż poprawia także relacje dziecka z rodzicem lub opiekunem. Po masażu dzieci są spokojniejsze, śpią lepiej, następuje wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i przynależności. Dzieciom pomaga to w rozwoju fizycznym, emocjonalnym i intelektualnym. Masaż jest szczególnie korzystny dla dzieci niespokojnych, rozdrażnionych, zanoszących się płaczem oraz dzieci przejawiających zaburzenia jelitowe. Ukojenie znajdą tu też maluchy które źle sypiają.

Masaż obejmuje całe ciało dziecka. Tą drogą dąży się do zbudowania bliskiego kontaktu z dzieckiem, dając mu odczuć, że jest darzone zaufaniem, w pełni akceptowane.

Masaż Shantala ma zbawienny wpływ na osobą wykonującą go. Mama, tata albo opiekun masując dziecko uczy się rozpoznawać potrzeby własnego dziecka. Uczy się języka ciała niemowlęcia, jak rozumieć reakcję niemowlęcia, czy starszego dziecka. Tak często jesteśmy zabiegani, że sami czerpiemy radość z tej niepowtarzalnej relacji z dzieckiem, kiedy to czas nie ma dla nas znaczenia. Jesteśmy tylko my i dziecko. Masaż Shantala pomaga kobietom z depresją poporodową. Poprawia pewność siebie, wiarę w siebie i swoje umiejętności opieki nad dzieckiem. Pomaga tworzyć więź z maluchem. Z tych powodów nauka masażu Shantala zalecana jest również rodzicom planującym adopcję. Ten sposób poznania dziecka daje obu stronom poczucie bezpieczeństwa. Masując dziecko można przekazać mu swoje uczucia – akceptację i miłość. Jest to okazja by uczyć się od siebie nawzajem.

Badania nad kulturami różnych narodów wykazały, że w społeczeństwach, w których dzieci są masowane, tulone, kołysane, noszone na rękach czy w chustach i karmione piersią, dorośli są mniej gwałtowni i agresywni, wykazują większą gotowość do współpracy i są bardziej skłonni do okazywania współczucia. Tak więc masaż to o wiele więcej niż tylko doznanie zmysłowe – jego różnorodny wpływ na życie dziecka wybiega daleko w przyszłość. Rodzicom zaś daje poczucie pewności siebie i świadomość, że oto jest jeszcze coś ważnego, co mogą dla swojego dziecka zrobić.

smiling-888537_1280

Comments are closed.