NOWA NAZWA -> Matka Kazika fb  ig

NOWA STRONA WWW -> www.martaspyrczak.pl KLIK

NOWY ADRES MEILOWY ->  info@martaspyrczak.pl KLIK

NOWE WYZWANIA! -> zmiany, zmiany!!! a o tym więcej tutaj: KLIK

ZAPRASZAM CIʘ DO ŚLEDZENIA MOJEGO BLOGA I STRONY AUTORSKIEJ :)

Uściski,

Marta

***

Marta Spyrczak

blog:
fb/ Matka Kazika – o rodzicielstwie, wcześniactwie i niepełnosprawności przy kawie
ig/ matkakazika

strona autorska:
fb/ Marta Spyrczak – rozmowy przy kawie
ig/ martaspyrczak

 

więcej tutaj -> www.martaspyrczak.pl KLIK

 

Kofeina to ja 😉

Nazywam się Marta i jestem Matką tych trzech uroczych Misiaków.

Ukończyłam szkolenie z masażu dzieci i niemowląt metoda Shantala ( zaświadczenie wydano na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, nr 2014/II/103/2 )

Z powodzeniem masuje swoje kolejne dzieci i przekazuję swoją wiedzę świeżo upieczonym rodzicom.

Biorę udział w licznych szkoleniach i warsztatach dotyczących rozwoju dziecka, np :

kurs pielęgnacji neurorozwojowej i rozwoju dziecka w 1 r. życia z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego (przebieg rozwoju dziecka w zależności od wielkości i rozkładu napięcia mięśniowego : rozwój przy wzmożonym napięciu mięśniowym, rozwój przy obniżonym napięciu mięśniowym, rozwój dziecka z asymetrią, rozwój dziecka z nierównomiernym rozkładem napięcia mięśniowego, tzn. obniżonym centralnie i wzmożonym obwodowo)

warsztaty „Pozytywne Rodzicielstwo” w Fundacji Dzieci Niczyje (warsztaty z zakresu rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci, kształtowania poczucia własnej wartości u dziecka oraz stosowanie konstruktywnych metod wychowawczych i doskonalenia umiejętności komunikacyjnych z dziećmi.)

warsztaty dla opiekunów dzieci z autyzmem organizowane przez  „Nie-Grzeczne Dzieci” Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. Hansa Aspergera

 

Jednym z najważniejszych zawodowych osiągnięć uważam bycie redaktorką i opiekunką działu wcześniaków w  Kwartalniku Laktacyjnym , pierwszym polskim magazynie o karmieniu piersią i rodzicielstwie bliskości.

Jestem także redaktorka portalu „Dzieci są ważne” , pierwszego polskiego serwisu internetowego poświęconego w całości idei naturalnej opieki i pielęgnacji dziecka.

Aktywistka społeczna – pojawiam się tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Współtworzyłam Klub Mam w Jabłonnie oraz aktywnie uczestniczę w życiu Klubów Mam w Warszawie i Legionowie.

Jestem niepoprawną propagatorką karmienia piersią ( 11 lat praktyki własnej 😉 ) , chustonoszenia, wielopieluchowania i BLW – wszystko wypróbowane i z powodzeniem praktykowane na własnych dzieciach. Regularnie prowadzę warsztaty, na swoim koncie mam wiele zamotanych maluszków, pomagam w wielopieluchowaniu dzieciaczków a także dzielę się doświadczeniem w karmieniu piersią.

Po 30 latach mieszkania w Stolicy wraz z rodziną wyprowadziłam się na wieś pod Warszawę.

Rowerzystka miejsko – wiejska 😉

Wegetarianka od 16 lat.

 

kofka